Alice Weidel Elon Musknak: Angela Merkel, az első zöld kancellár tönkretette Németországot!
A techmilliárdos csütörtök este Alice Weidellel, az Alternatíva Németországnak (AfD) párt vezetőjével beszélget. Élőben tudósítunk.
A milliárdos szerint „a Szilícium-völgynek már így is túl nagy befolyása van a világra! Ezen ideje változtatni.”
„Musk a Texas államban levő Austin közelébe teszi át székhelyét, és ennek valószínűleg több oka is van” – adta hírül pénteken az Index. Mint írják, a költözés okáról a Wall Street Journal kérdésére Elon Musk azt nyilatkozta:
a Szilícium-völgynek már így is túl nagy befolyása van a világra! Ezen ideje változtatni.”
A milliárdos válaszán felül sajtóértesülések szerint Musk már régóta kritizálta Kalifornia állam vezetését. Szerinte elkényelmesedtek, természetesnek veszik, hogy a techguruk mind itt vannak, és a feltalálói vénával rendelkező fiatalok is mind ide akarnak költözni. Ezért Kalifornia már nem tesz semmit a startupok ösztönzéséért, illetve a már sikeres vállalkozások megtartásáért. Az állam demokrata párti kormányzója, Gavin Newsom eddig nem vette komolyan a kritikákat.
Kalifornia nem a legolcsóbb hely a vállalkozók számára, de a legjobb hely!”
– válaszolta Newsom a magas kaliforniai adókulcsokat és megfizethetetlen ingatlanárakat érő kritikákra.
Cégek költöznek, cégek maradnak
Elon Musk mellett Kalifornia elhagyása mellett döntött a Hewlett Packard is, melynek gyökerei egészen a Szilícium-völgy kezdetéig nyúlnak vissza. Ők Elon Musk bejelentése előtt egy héttel közölték, hogy ugyancsak Texasba teszik át székhelyüket. Ezzel pedig Kalifornia sok millió adó formájában beszedett dollártól esik el.
De azért nem szabad elfelejtenünk, hogy a többi között a Google anycége,
A kaliforniai kormányzó ezidáig nem reagált a kérdésekre, melyekben Elon Musk távozásáról faggatták.
Az Index eredeti, teljes bejegyzését a témában ide kattintva olvashatják.
A címlapkép csupán illusztráció. A képen: elszállításra váró autók a Tesla amerikai elektromosjármű-gyártó üzemében a kaliforniai Fremontban 2020. május 12-én. Fotó: MTI/EPA/John G. Mabanglo